Yara Örtüsü
Granuflex Yara Örtüsü 
1 
 
  Yara Bakımında en yeni
AQUACEL® Ag Hydrofiber® Yara Örtüsü 
1 
Yumuşak dokunuş etkili sonuç
 
  Primer Yara Örtüsü
AQUACEL® Hydrofiber® Yara Örtüsü
1 
Akıllı Hidrofiber Yara Örtüsü
 
  Yara Örtüsü
Granuflex® Extra Thin Yara Örtüsü
1 
Hastaları cilt bütünlüğünün bozulma riskine karşı korumada yardımcı olur.burada, orada, heryerde

1Gerek akut gerekse kronik yaralarda enfeksiyon ve sepsis morbidite ve mortalitenin en önemli nedenleridir. Bu genellikle ciltteki doğal epidermal bariyerin kaybedilmesinden kaynaklanır ve mikroorganizmaların girişine ve vücudun potansiyel olarak tehlikede olan bağışıklık sistemi içinde mikrobiyal çoğalma için nemli, sıcak ve besleyici bir ortamın oluşumuna imkan verir. 
AQUACEL® Ag yara örtüsü etkili yara eksuda yönetimi ve geniş spektrumlu antimikrobiyal aktivite gereksinimini karşılamak üzere geliştirilmiştir.
500 yılı aşkın süredir gümüşün etkili bir topikal antimikrobiyal madde olduğu bilinmektedir ve 1960’lı yıllarda insan yanıklarının gümüş nitrat ile tedavi edilmesi desteklenmiştir. Bunun ardından, kozmetik olarak daha kabul edilebilir olan gümüş içerikli kremler ve gümüş kaplı yara örtüleri üretilmiştir. Ancak, bu ürünlerin bir kısmı gelişmiş eksuda yönetim özelliklerine sahip değildir, uygulanması zordur ve nispeten kontrolsüz gümüş bırakma özelliklerine sahiptir. Sık yara örtüsü değişimi gerekebilir ve beraberinde aşağıdakileri getirir:

  • Fazladan bakım kaynağı/zaman/masraf
  • Hasta için rahatsızlık, ağrı ve sıkıntı
  • Yara iyileşme sürecinin durması
  • Yara iyileşmesinde gecikme
ConvaTec Wound Therapeutics™, AQUACEL® Ag yara örtüsü yoluyla bu sağlık sorunlarını aşmayı amaçlamıştır.
AQUACEL® Ag aşağıdaki özellikleriyle bir ilk niteliğindedir:
  • Pseudomonas aeruginosa ve Staphylococcus aureus, metisiline dirençli Staphylococcus aureus (MRSA), vankomisine dirençli Enterococcus (VRE) ve yara örtüsündeki diğer yara patojenlerini öldürmek üzere acil ve sürekli antimikrobiyal aktivite sağlar.
  • Yara sıvısıyla temasında jelleşerek büyük bir sıvı emme kapasitesi oluşturmak üzere Hydrofiber® teknolojisine ait benzersiz jelleşme özellikleri sunar.
  • Bakterileri yara yatağından alarak jelleşmiş AQUACEL® Ag liflerine hapseder. 
    AQUACEL® Ag yanıklar, cerrahi yaralar, diyabetik ayak ülserleri, basınçlı ülserler ve bacak ülserleri dahil olmak üzere akut ve kronik yaralar üzerinde endikedir. AQUACEL® Ag yara örtüsü %1,2 (w/w) gümüş katkılı saf Hidrofiberden (AQUACEL® yara örtüsünün bileşimi) oluşan ileri teknoloji ürünü, steril, tek kullanımlık bir yara örtüsüdür. AQUACEL®’in jelleşme özelliklerini iyonik gümüşün (Ag+) geniş spektrumlu antimikrobiyal özellikleri ile birleştirir. AQUACEL® Ag yara örtüsü gerek hastanede gerek dışarıda, çeşitli, farklı yara türlerine uygun bir dizi boyda bulunabilmektedir. Enfeksiyon veya enfeksiyon riski varlığında, akıntılı yaraları tedavi etmek için kullanılır.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player