Yara Örtüsü
Granuflex Yara Örtüsü 
1 
 
  Yara Bakımında en yeni
AQUACEL® Ag Hydrofiber® Yara Örtüsü 
1 
Yumuşak dokunuş etkili sonuç
 
  Primer Yara Örtüsü
AQUACEL® Hydrofiber® Yara Örtüsü
1 
Akıllı Hidrofiber Yara Örtüsü
 
  Yara Örtüsü
Granuflex® Extra Thin Yara Örtüsü
1 
Hastaları cilt bütünlüğünün bozulma riskine karşı korumada yardımcı olur.burada, orada, heryerde

1AQUACEL® Hydrofiber® Yara Örtüsü hidrofilik özelliğiyle sıvıyı doğrudan lifli yapısı içine çeken, emici bir yara örtüsüdür. Sonuçta elde edilen hızlı sıvı emilimi ve yüksek emme kapasitesi ağır eksuda yönetimine yardım ederken nemli bir iyileşme ortamı sağlar.
Yeni klinik çalışmalarda akut ve kronik yaralarda, nemli yara iyileşmesinde oynadığı rol belgelenmiştir. Akıntılı çeşitli yaralarda, eksuda tedavisini gerektiği şekilde gerçekleştirir ve süreç bacak ülserlerinde yedi güne kadar ve fazla akıntılı basınçlı ülserlerde bir gün fazla sürmektedir. Hafif akıntılı yaralarda nem tutucu yara örtüsü ile kullanıldığında, yara üzerinde kuruma veya dehidre olma riski minimaldir, hemen jelleşir ve eksudanın hemen tedavi edilmesini sağlar. AQUACEL® Hydrofiber® Yara Örtüsü orta ve şiddetli akıntılı yaralara çok nadiren yapışır ve tek parça halinde kolaylıkla çıkarılabilir ve optimal debridman ve iyileşme sürecinin desteklenmesi için nemli bir ortamı sürdürür. 
Akıntılı yaralara uygulandığında, AQUACEL® Hydrofiber® Yara Örtüsü yara yüzünde1çok emici bir jel oluşturur ve böylelikle tüm eksuda emilmesinden yaranın yüzü nemli kalır. Jel yara örtüsünün çıkarılmasını kolaylaştırır, yara örtüsü değişimleri sırasında travmayı azaltır; öte yandan AQUACEL® Hydrofiber®’in üstün emme gücü iyileşmenin ilk aşamalarında ve pek çok kronik yarada yaygın olarak görülen eksudanın bakımında yardım sağlar. 
AQUACEL® Hydrofiber ®Yara Örtüsünün fiziksel ve kimyasal özellikleri, onun akıntılı yaranın nem yönetiminde tercih edilen yara örtüsü olmasını sağlar. Bütünlüğünü kaybetmeden, kendi ağırlığının 25 katına kadar sıvı emer ve diğer lifli yara örtülerinden daha fazla sıvı retensiyonu kapasitesine sahiptir. AQUACEL® Hydrofiber® Yara Örtüsü %100 sodyum karboksimetilselülozdur ve bu nedenle etkin maddesi yoktur. Tıbbi cihaz sınıfına girer.
Toz halindeki hidrokolloid sodyum karboksimetilselüloz, ticari olarak kalınlaştırıcı bir madde (hidrofilik polimer) olarak tanınmakta ve aralarında diş macunu, dondurma, içecek ve başka gıda maddelerinin de bulunduğu çok çeşitli kozmetik ve gıda ürünlerinde kullanılmaktadır. Bu, aynı zamanda hidrokolloid yara bakımı ürünlerinin Granuflex® grubunun ana maddesidir.
AQUACEL® Hydrofiber ® Yara Örtüsünün üretiminde, hidrokoloid polimer liflere dönüştürülür ve sonra gelişmiş bir kilitli iğne işlemi kullanılarak hem tabaka hem de şerit yara örtüleri halinde üretilir. Bu yara örtüsü, patentli bir işlem kullanılarak üretilir. Bu işlemde, ıslatma ve kurutma yönetimini kolaylaştıracak şekilde jel/lif bütünlüğünü en üst düzeye çıkarmak üzere tasarlanmış bir yara örtüsü üretilir. 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player