Yara Örtüsü
Granuflex Yara Örtüsü 
1 
 
  Yara Bakımında en yeni
AQUACEL® Ag Hydrofiber® Yara Örtüsü 
1 
Yumuşak dokunuş etkili sonuç
 
  Primer Yara Örtüsü
AQUACEL® Hydrofiber® Yara Örtüsü
1 
Akıllı Hidrofiber Yara Örtüsü
 
  Yara Örtüsü
Granuflex® Extra Thin Yara Örtüsü
1 
Hastaları cilt bütünlüğünün bozulma riskine karşı korumada yardımcı olur.burada, orada, heryerde

1Granuflex ® Tarihçesi: Başlangıcı — ve Sağlam Mirası
Not: Granuflex®’den bahsedilen yerlerde, Granuflex® yara örtüsü çeşitleri kastedilmektedir.
ConvaTec 1982 yılında Granuflex® yara örtüsüyle ticari anlamda ilk nemli yara iyileştirme yöntemini getirdiğinde, bir yüzyılı aşkın süredir bu sağlık bakımı alanındaki en önemli yenilik idi. DuoDERM öncesinde, en çok kabul gören yara bakım yöntemi gazlı bez türünde yara örtüleri/pedleriydi.

  • Granuflex® ile sarılan yaraların, yara etiyolojisine ilişkin bir bakım protokolünde kullanılan kontrol yara örtüleriyle sarılanlara göre daha hızlı iyileşme oranları gösterdiğini kanıtlayan çok sayıda makale yayımlayarak, yara uzmanlarının yara bakımı hakkındaki düşünce tarzlarını köklü biçimde değiştirmiştir. Granuflex® yara örtüsünün piyasaya sürülmesi ve yüksek bir başarı yakalaması ConvaTec’i yara bakımında güvenilen bir kaynak ve küresel bir piyasa lideri haline getirmiştir. 1989 ve 2001 yılları arasında ConvaTec, Granuflex® ürün ailesini genişletmiştir ve şu anda aşağıdaki ürünleri içeren küresel bir isim hakkı oluşturmuştur:
  • Granuflex®
  • Granuflex® Bordered
  • GranuGel® Hydroactive Gel
  • Granuflex® Extra Thin™
1Granuflex® ("Kontrollü Jel Formülasyonu"nun kısaltmasıdır) Granuflex Bordered ve Granuflex® Extra Thin yara örtülerinin tamamı Durahesive® adlı bir yapıştırıcı kullanmaktadır; bu yapıştırıcı farklı oranlarda jelleşen ve böylece yara örtüsüne zaman içinde eksudaları emme olanağı veren, üç adet çapraz bağlı hidrokolloid toz içermektedir. Hidrokolloid, sıvıyı doygunlaşana kadar emen ve daha sonra sıvı içinde asılı kalan ve jel haline gelen bir maddedir. Durahesive®’in Üçlü Hidrokolloid Matrix jelatin, pektin ve sodyum karboksimetilselülozdan (NaCMC) oluşmaktadır. Bunların üçü de yiyeceklerde kullanılacak ölçüde emniyetlidir. İlk başta NaCMC emer ve jel haline gelmeye başlar ve onu pektin ve jelatin izler. Üç hidrokolloidi Durahesive®’de bulunduğu şekilde belirli yüzdelerde karıştırarak, yapıştırıcı yara örtüsünün dağılmasını engeller ve yapışkan maddeyi koruyarak yara örtüsünün ömrünü ve yıpranma süresini artırır. Granuflex® ve Granuflex® Extra Thin yara örtüleri kirleticileri uzak tutan su geçirmez bir arka parçaya sahiptir. Durahesive® yapıştırıcı nemin içeride tutulmasına ve kirleticilerin dışarıda tutulmasına yardımcı olur. Sadece Granuflex® adı gereği “Kontrollü Jel Formülasyonuna” atıfta bulunsa da, Granuflex® Bordered ve Granuflex® Extra Thin de kontrollü jel formülasyonuna dayanır.

Fiziksel özellikleri: Granuflex® , Granuflex® Bordered ve Granuflex® Extra Thin yara örtüleri yara eksudası ile etkileşime girerek, klinisyenin belli bir süre sonunda yeni oluşan dokuya veya çevresindeki deriye zarar vermeden veya az zarar vererek yara örtüsünü çıkarmasını sağlayan bir jel oluşturur. Yara örtüsü ıslandıkça jel giderek kabarır.

1Granuflex® Bordered’a (Durahesive) ait yapışkan tabaka poliüretan köpük tabakası üzerine lamine edilmiş bir poliüretan film tabakası ile desteklenir. Bu film-köpük katmanı yara örtüsünün bariyer oluşturma, nemi içeride tutma ve yaranın daha fazla yaralanmasını veya kirlenmesini önleme özelliklerini artırır. Toplam yara örtüsü kalınlığı 2,4 ila 2,6 mm’dir.

Granuflex® Bordereed , Granuflex® ile aynı teknolojiye dayanır, ancak sarılması zor alanlarda yara örtüsünü yerinde tutan geniş hidrokolloid çerçevenin sunduğu ek faydalara sahiptir. Kenarların yapıştırıcısı, Durahesive’den farklı bir hidrokolloid yapıştırıcı olan ve yapışma gücü daha fazla olan Dermahesive®’den oluşan ince bir tabakadır.

1GranuGel® Hydroactive Jel (diğer hidrojellerin içermediği) hidrokolloidleri içeren, şeffaf, koruyucu içermeyen, akışkan bir hidrojeldir. GranuGel® Hydroactive Jel içindeki hidrokoloidler: karboksimetilselüloz (CMC) ve pektindir. GranuGel® Hydroactive Jelin diğer temel bileşeni propilen glikoldür. Jel GranuGel® yara örtüleri gibi jelatin içermez. Jel, gerek derin gerek derin olmayan yaralarda nem sağlamak, soyulan kabuk ya da nekrotik dokuyu otolitik olarak debride etmek amacıyla veya derin kuru yaralarda dolgu maddesi olarak kullanılabilir. Maksimum etki için, jel ile kapatma sağlayan ve dış kaynaklı kirlenmeyi engelleyen Granuflex® gibi nem tutan yara örtüleri ile kaplanmalıdır.

Granuflex® Hydroactive Jel dahil tüm Granuflex® ailesi, siyah veya sarı nekrozları debride etmek için mükemmel ürünlerdir.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player